Історія школи

У 1980 році в Самарському районі міста Дніпропетровська було ухвалене рішення про створення супер-школи із власним басейном, зимовим садом, величезним спортивним ядром. Планів було забагато, але не всім їм довелось здійснитись. Наприкінці 1980 року було зроблено фундамент, після чого будівництво зупинилось.

Продовжились роботи тільки весною 1981 року і за 4 місяці було зроблене неможливе: 1 вересня нова, усіяна квітами школа зустріла перших своїх вихованців.

Майже з першого року у школі розпочинається експериментальна робота: упроваджується гуманна технологія Ш. Амонашвілі, розвивальне навчання за методикою Ельконіна-Давидова, комп’ютерне вивчення історії (авторська програма учителя історії А.Х. Кондратенка), відкриваються класи з поглибленим вивченням основ наук. Своїми надбаннями колектив закладу щиро ділиться з колегами під час семінарів від районного до Всеукраїнського рівнів. Результатом роботи стало те, що в 2000 році у школи змінюється статус – вона стає спеціалізованою фізико-математичного профілю.

Сьогодні у школі навчається 952 учні. За роки існування закладу більше 100 випускників нагороджені золотими та срібними медалями. На базі школи створено наукове товариство учнів «Світанок», учнівське самоврядування «ОРКЗ» (одне з кращих в місті). Учні школи беруть участь у роботі Малої академії наук, є переможцями міських олімпіад, понад 5 років поспіль показують тільки відмінні та добрі результати в Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах: «Кенгуру», «Русский медвежонок», «Бобер», «Левеня», «Колосок» та ін. За минулий навчальний рік школа взяла участь у понад 20 конкурсах різного рівня та майже в усіх посіла призові місця.

За словами Б. Гейтса: «Діти часто досягають успіхів, якщо їх заохочують дорослі». Від переконань вчителя, його світогляду, педагогічного таланту й майстерності, його вміння передавати свої знання та формувати в своїх вихованцях життєво активну позицію, залежить те, яким виросте нове покоління.

І справді, живе і процвітає наша школа завдяки людям, які живуть і працюють задля неї, задля учнів. Наші вчителі – це єдиний колектив однодумців-професіоналів, які ніколи не зупиняються на досягнутому. «Навчати, вчитись і творити» - головне кредо наших вчителів.

У закладі працює 70 вчителів, з них: 1 нагороджений орденом «Знак пошани», 3 – медаллю «Антон Макаренко», 6 – медаллю «Ветеран праці», 11 – Відмінники освіти України, 31 – «вчителі-методисти», 10 – «старші вчителі», 43 – вчителі вищої категорії, 9 – вчителі І категорії.

Підвищення свого професійного рівня вони спрямовують на користь і розвиток школи. У 2013 році учителі школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» та стали: один – переможцем міського та призером обласного турів в номінації «Фізика», один – призером міського та лауреатом обласного турів в номінації «Музичне мистецтво» та один – лауреат міського туру в номінації «Інформатика». Вчителька обслуговуючої праці стала переможцем міського туру "Учитель року -2014" в номінації "Праця" та посіла ІІ місце в обласному турі цього конкурсу.

Усі вчителі школи пройшли навчання на курсах "Intel", "Microsoft", "Digital Literacy", а у червні 2013 року 10 вчителів школи опанували програму курсів "Мicrosoft Іntel" за версією 10 та отримали відповідні сертифікати. Вчителі школи є постіними учасниками конкурсів "Вчитель-новатор". Методичні наробки вчителів школи викладені на освітніх порталах Освіта.ua, Департаменту освіти і науки Дніпропетровської області, Інституту інноваційних технологій.

Школа має сучасні кабінети, обладнані комп'ютерною технікою. У всі приміщення школи проведено Інтернет. Є дві Wi-Fi зони. Два кабінети (фізики та української мови і літератури) обладнані сучасними мультимедійними комплексами.

Сьогодні школа є експериментальною площадкою: третій рік впроваджується педагогічний проект "Інтелект  України", учні та вчителі школи беруть участь у експериментах обласного рівня "Випереджаюча освіта для сталого розвитку" та "Відкритий світ".

У 2006 році КЗО «СШ № 129 ФМП» ДМР увійшла у сотню кращих навчальних закладів України, в 2010 та 2013 – до плеяди шкіл – Флагманів освіти і науки держави.