Відбулось засідання наукової комісії

4 лют. 2016
2 лютого 2016 року, в Києві, відбулось засідання наукової комісії, на яку делегація школи представляла матеріали для вступу в експеримент Всеукраїнського рівня. Комісією одностайно підтримана обрана тема, у звязку з чим поздоровляємо весь колектив з початком великої роботи!!!

Психолого-педагогічні умови формування державницької відповідальності в учнів спеціалізованої профільної школи

Події, що відбуваються в нашій країні упродовж останніх років, висвітили ряд проблем, пов’язаних з недоліками в системі виховання. Сепаратистські настрої частини населення, відсутність стійкої патріотичної позиції іншої частини населення стали тим середовищем, на яке працює ворожа пропаганда, яка стверджує, що Україна не мала державотворчих традицій і не відбулася як держава. В країні склалася ситуація, коли люди, які працюють при владі, навіть зі щирими намірами, нічого не можуть змінити в країні. Можна спостерігати, що без влади людина одна, а при владі інша. Причинами є і відсутність професіоналізму у молодих патріотів, що прийшли у владні кабінети, і відсутність в української еліти державницької відповідальності, популізм тощо. Для прийняття державницьких рішень суспільство має створити контрсистемну еліту, яка буде захищати державницькі ідеали України і реально впливати на керівництво держави. А для цього треба сформувати достатньо зріле громадянське суспільство, виховане на державницьких традиціях українського народу.

Сьогодні Україна визначає не лише свою долю, а й подальшу  долю світового порядку. Українці не тільки захищають свій суверенітет і територіальну цілісність, а й шукають шляхи для інтегрування в європейське співтовариство. Це визначає нові стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, в якій патріотизм є базовою якістю особистості. Тому заклади освіти повинні зосередитись на нових, з точки зору сучасності, ідеалах виховання:

виховання патріота з новим ставленням до української державності, історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу;

виховання громадянина, який розглядатиме державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, демократії, свободи, толерантності;

виховання соціально активної особистості, відповідальної, готової до особистих та суспільних змін.

Отже, на часі є створення такої моделі навчального закладу, що гарантуватиме становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.