Подорож до мальовничих зимових Карпат

4 січ. 2015
На початку зимових канікул учні 6-Б та 6-В класів разом зі своїми класними керівниками та батьками відправилися у подорож до мальовничих зимових Карпат

Нiколи не забудуться ті днi, коли ми, учні 6-Б та 6-В класів, разом з нашими класними керiвниками Зімовець Мариною Семенівною та Рябишевою Вікторією Леонідівною та нашими батьками їздили до Карпат.

Хто хоч раз побував у Карпатах, той нiколи не забуде побаченого. Запам’яталися й тi прекраснi узгiр’я, що спускають рiзнокольоровi килими до шумливих рiк, спокiйних верховин, де бродять тiнi забутих предкiв. А найголовн iше довго вчувається карпатський шум. Цей шум не схожий нi на кавказький, нi на кримський.

Деколи, як пройдуть верховинами грози, шум стає голоснiшим, але не лякає вас диким ревом, навпаки, - то гудуть гiрськi потоки, свiжi та запашнi, як самi травневi грози. I саме в ту мить почуваєш себе мiцнiшим, стрiмким, як гiрськi потоки.

Люди тут стрункi, з вiдвертим обличчям. Як всi чеснi та невтомнi трударi, люблять довго на самотi мрiяти. А мрiяти їм допомагає природа. У красивому краю i мрiяти хочеться…

Природа Карпат первозданна. Тут збереглися звичаї, традиції, фольклор. Гори сягають вершинами неба, а також високі своїм духом, неповторними піснями – коломийками, дзвоном гірських потоків, широкими полонинами.

Особливо нам запам'яталась подорож до Закарпаття, до Мукачева. На під’їзді до Мукачеве нашу увагу привернули незвичайні пейзажі. На рівнинній місцевості піднімаються вгору поодинокі гори вулканічного походження. На вершині однієї з них розміщений замок Паланок, середньовічна споруда, що майже повністю збереглася до наших днів.

Зберігся замок Паланок завдяки  значним коштам, які були виділені урядом Угорщини на його на ремонт та реставрацію. Замок розташований на висоті 188 м над рівнем моря, що на 68 м вище рівня самого міста, займає площу майже 14 тис. кв. м і нараховує біля 130 приміщень. Свою назву Мукачівський замок отримав від слова «паланка» – дерев’яного паркану, яким він був оточений.

Замок Паланок в Мукачеве є цінною пам’яткою історії та зразком середньовічної військової архітектури. Упродовж століть він слугував для охорони торгових і військово-стратегічних шляхів. За всю свою історію належав багатьом правителям.

Замок витримав чимало облог. Найдовша з них тривала з 1685 по 1688 р. від  військ австрійського імператора. Керувала обороною фортеці княгиня Шлона Зріні. З 1703 по В 1711 р. замок Паланок в Мукачеве був оплотом національно-визвольної війни угорського народу під керівництвом трансільванського князя Ференца ІІ Ракоці, в якій взяли активну участь повсталі русини-куруци.

Мукачівський замок складається з трьох оборонних споруд, розділених ровами і оточених могутніми стінами та бастіонами. Загальна площа замку Паланок в м. Мукачеве становить 14 тис. кв. м.

Найстаріший, Верхній замок XІV ст., який був  реконструйованих у XVIIІ ст., знаходиться на вершині гори. Звідси відкриваються мальовничі краєвиди Мукачеве та навколишньої території.

У реставрованих залах Верхнього замку нині можна ознайомитись з експозицією Мукачівського історичного музею. Історію замку й Закарпаття в деталях відтворюють експозиції з етнографії, природи та старожитностей. У 12 залах експонуються твори живопису, а також старовинні ікони.

На території замку Паланок в Мукачеве є криниця. Існує легенда, за якою, якщо кинути монетку в криницю та загадати бажання, то воно збудеться.

А ще бажання може здійснитися, якщо потриматись за палець скульптури князя Корятовича - одного із колишніх володарів замку Паланок.

Свята бувають різні, масштабні й не настільки, особисті й громадські, улюблені й не дуже. Але всіх об'єднує одне - святковий день прийнято проводити з урочистостями, привітаннями та подарунками, загалом він виділяється з низки буденних днів. Саме такими є новорічні свята. Усі дуже полюбляють Новий рік.

А  як же без катання на лижах та санчатах? Ніяк... Ось і ми одного дня відправилися до містечка Славське до туристичного комплексу "Захар Беркут". Це відпочинковий комплекс та гірськолижний курорт, який знаходиться на початку села Волосянка, що біля Славського. Відомий комплекс тим, що він має понад 9 тис. метрів гірськолижних трас, які обслуговують один крісельний та три бугельні витяги. Основний крісельний витяг має довжину понад 2700 метрів. З допомогою цього витягу можна дістатись до вершини гори Зворець (1223 м).

Відпочинок у Карпатах на Новорічні свята - кращі спогади на весь наступний рік.  Цей Новий Рік у Карпатах обов'язково запам'ятається нам справжньою зимовою красою, теплою атмосферою і колоритною культурою цього чудового краю.