12 квітня Всесвітній день авіації і космонавтики

11 квіт. 2014
Святкування Всесвітнього дня авіації та космонавтики та 80-річчя з дня народження Юрія Олексійовича Гагаріна розпочалося у школі єдиним уроком

12 квітня 1961 року…  Цей день назавжди увійшов в історію людства. Весняним ранком потужна ракета-носій вивела на орбіту перший в історії космічний корабель "Восток" з першим космонавтом Землі - громадянином Радянського Союзу Юрієм Гагаріним на борту, за що був нагороджений Зіркою Героя Радянського Союзу. За 1 год. 48 хв. Юрій Гагарін облетів земну кулю і благополучно приземлився в околиці села Смєловка Тернівського району Саратовської області.

Юрій Олексійович народився 9 березня 1934 року в невеликому селі Клушино Смоленської області в сім'ї колгоспників. У 1941 році почав вчитися в середній школі села Клушино , але навчання перервала війна. У 1945 сім'я переїхала в м. Гжатск , де Юрій Гагарін закінчив шість класів середньої школи. Низькі заробітки батьків , що мали шістьох дітей , не дозволили йому продовжити освіту, тому Гагарін вирішив отримати робочу спеціальність, а потім продовжити навчання.

Юрій Гагарін вступив в Люберецьке ремісниче училище з підготовки формувальників-ливарників , яке закінчив з відзнакою одночасно зі школою робочої молоді в 1951 році. У 1951-1955 роках Гагарін навчався в Саратовському індустріальному технікумі, на останніх курсах якого займався в Саратовському аероклубі.

Покликаний в армію, в 1955-1957 став курсантом 1-го Чкаловського військово-авіаційного училища льотчиків , по закінченні якого служив у винищувальному авіаційному полку Північного флоту. Після польотів перших космічних апаратів Гагарін подав рапорт з проханням зарахувати його в групу кандидатів у космонавти і в 1960 році був направлений до Москви, де почав готуватися до польоту в космос у Центрі підготовки космонавтів. Працював завзято, самозабутньо, з повною віддачею сил, витримкою.

І 12 квітня 1961 в момент старту прозвучало його знамените гагарінське «Поїхали!».

Після польоту Юрій Гагарін безперервно удосконалював свою майстерність як льотчик-космонавт, а також брав безпосередню участь у навчанні та тренуванні екіпажів космонавтів , в керівництві польотами КК « Восток» , «Восход» , «Союз».

Юрій Гагарін завжди радів успіхам своїх товаришів, мріяв про польоти, готувався до них. Закінчив Військово -повітряну інженерну академію імені М. Е. Жуковського (1961-1968) .

У 1964-68 роках працював заступником начальника Центру підготовки космонавтів.

З місією миру й дружби Юрій Гагарін відвідав багато країн. Гагаріну присуджені золота медаль ім. К. Е. Ціолковського АН СРСР , медаль де Лаво (ФАІ ) , золоті медалі та почесні дипломи міжнародної асоціації «Людина в космосі » і Італійської асоціації космонавтики , золота медаль «За видатне відмінність » і почесний диплом Королівського аероклубу Швеції , Велика золота медаль і диплом ФАІ , золота медаль Британського суспільства міжпланетних повідомлень , премія Галабера з астронавтики .

З 1966 року Юрій Гагарін був почесним членом Міжнародної академії астронавтики . Нагороджений орденом Леніна і медалями СРСР , а також орденами багатьох країн світу.

Юрій Гагарін трагічно загинув в авіакатастрофі поблизу села Новоселова Кіржацького району Володимирської обл. при виконанні тренувального польоту на літаку ( разом з льотчиком Серьогіним ).

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики.

А з метою увічнення пам'яті Гагаріна місто Гжатск і Гжатської район Смоленської області перейменовано відповідно в місто Гагарін і Гагарінський район . Ім'я Юрія Гагаріна присвоєно Військово-повітряної академії в Моніно. Заснована стипендія ім. Ю. А. Гагаріна для курсантів військових авіаційних учішіщ . Міжнародної авіаційної федерацією (ФАІ ) заснована медаль ім. Ю. А. Гагаріна. Ім'я Гагаріна носять Центр підготовки космонавтів СРСР , науково -дослідної судно АН СРСР , уч. закладу , вулиці і площі багатьох міст світу. У Москві , Гагарине , Зоряному містечку , Софії - пам'ятники космонавту ; меморіальний будинок -музей в Гагаріна. Гагарін був обраний почесним громадянином міст Калуга , Новочеркаськ , Сумгаїт , Смоленськ , Вінниця , Севастополь , Саратов (Росія) , Софія , Перник (Болгарія) , Афіни (Греція) , Фамагуста , Лімасол (Кіпр), Сен-Дені (Франція) , Тренчанске-Тепліце (Чехія) . Іменем Гагаріна названий кратер на Місяці.

Усе це та багато іншого з історії розвитку авіації та космонавтики у святі дяти дізналися на єдиному уроці, який відбувся 11 квітня 2014 року.